• Exkurzia deviatakov

• Dňa 23.5.2022 sa žiaci deviateho ročníka zúčastnili exkurzie "Po stopách M. R. Štefánika a významných osobností slovenských dejín". Navštívili Múzeum M. R. Štefánika v Košariskách, Mohylu na Bradle, Múzeum Slovenských národných rád v Myjave, miesto uzákonenia spisovnej slovenčiny a hrob J. M. Hurbana v obci Hlboké.

• Divadelné predstavenie

• Dňa 19.5.2022 sa konalo vystúpenie divadelného zoskupenia Via historica. Deti mali možnosť zábavnou formou nahliadnuť do prierezu slovenských dejín. Nesklamali ani zástupcovia z radov našich žiakov.

• Majstrovstvá okresu v atletike

• Dňa 17.5.2022 sa v Šahách uskutočnilo okresné kolo v atletike 4 – boj mladších žiakov/žiačok ZŠ. Našu školu reprezentovali títo žiaci a žiačky: Mišenko Matej, Kasala Samuel, Herda Adrian, Kapustová Jessica, Pokoraczká Laura Simona, Pólyová Vivien. Súťažilo sa v týchto kategóriách: beh na 60 m, skok do diaľky, hod loptou v tvare oštepu Vortex Nerf, beh na 600 m žiačky, 1000 m žiaci. Naši žiaci si zmerali sily so svojimi rovesníkmi. Prežili zaujímavé športové súťaženie.

• Divadelné predstavenie

• V rámci Levických divadelných dní žiaci nižších ročníkov našej školy mali možnosť dňa 22.4.2022 si pozrieť predstavenie Pipi Dlhá Pančucha v podaní Divadla Actores z Rožňavy, ktoré sa odohralo v CK  Junior. Išlo o živé, hravé a veselé predstavenie, ktoré sa deťom veľmi páčilo. Hra bola zároveň aj poučná, keďže jej zámerom bolo poukázať na to, že mať dobrých priateľov je nadovšetko.

• Jarná výzdoba

•  Jar zavítala aj do priestorov našej základnej školy v podobe krásnych výtvorov najmenších žiakov. Za tvorivosť a šikovnosť sa každému ušla malá odmena.