• Štvrtáci v Leviciach

• Dňa 10.6.2022 štvrtáci dali prednosť nášmu okresnému mestu a vybrali sa do Levíc na malú exkurziu, v rámci ktorej navštívili Tekovské múzeum a oboznámili sa s jeho stálymi expozíciami. Navštívili aj vyhliadkovú vežu na Kalvárii, odkiaľ mali krásny výhľad na široké okolie.

• Výlet do Bojníc

• Dňa 17. júna sa prváci a druháci našej školy zúčastnili koncoročného výletu do hornonitrianekho mestečka Bojnice. Na svetoznámom zámku sa stretli s rozprávkovými bytosťami a nasledovala prehliadka národnej zoologickej záhrady, ktorá je najstaršou na Slovensku. Domov prišli šťastne s kopou zážitkov.

• Na návšteve v Banskej Bystrici

• Dňa 17.5. 2022 žiaci 8. ročníka navštivili historicke mesto Banskú Bystricu. Po ceste vlakom si prezreli historické námestie a zavítali do barbakanu, kde absolvovalu interaktívnu prehliadku hradu. Prezreli sme si Bystricu aj z vtáčej perspektívy výhľadom z hodinovej veže. Vďaka triednej pani učiteĺke sme si aj takýmto spôsobom pripomenuli stredovek na našom území.

• Výstup na Sitno

• Deviataci sa 16. júna vybrali na najvyšší vrch Štiavnického pohoria. Celkom pohodlne prešli z Počúvadla až do výšky 1009 metrov nad morom. Potom frárali do bane v rámci exkurzie v Baníckom múzeu v prírode na okraji Banskej Štiavnice.

• Na návšteve u hasičov

• Žiaci si v rámci krúžku Riešenie mimoriadnych situácií vyskúšali na hasičskej zbrojnici DHZ Kalná nad Hronom hasenie prúdnicou a lafetou. Veliteľ DHZ a členovia hasičského zboru ukázali žiakom aj zásahové vozidlá.

• Plavecký výcvik

• V dňoch od 6. júna do 8. júna 2022 sa konal základný plavecký výcvik žiakov 6. ročníka, ktorý bol okrem práce aj plný zábavy na kúpalisku v Štúrove.

• Exkurzia do Harmaneckej jaskyne

• Vo štvrtok 9. júna žiaci siedmeho ročníka navštívili Harmaneckú jaskyňu v Kremnických vrchoch a najvýznamnejší pamätník pripomínajúci obdobie II. svetovej vojny - Múzeum SNP v Banskej Bystrici.

• Denný tábor Kalňáčik

• Centrum pomoci Kalná a OCÚ organizuje pre deti od 6 do 11 rokov denný tábor "Kalňáčik" od 8. do 12. augusta. Prihlásiť sa môžete v kancelárii CPK do 30. júna. Cena je 70€.

• Deň detí v kasárňach

• Prvého júna žiaci ôsmeho a deviateho ročníka našej školy navštívili levické kasárne, kde boli pre nich pripravené stanovištia s ukážkami vojenskej techniky, videli výcvik služobných psov aj ukážky sebaobrany vojakov. Mohli si zasúťažiť v hode granátom a v preťahovaní lanom. Potom žiaci navštívili synagógu v Leviciach, kde videli divadelné predstavenie Lukáša Latináka s názvom "Tatranský poetický biftek".

• Deň detí v škole

• Pre piatakov, šiestakov a siedmakov sme prvého júna pripravili rôzne aktivity v škole. Športové sútaže aj ekohry spolu s chemickými pokusmi boli zaujímavé.

• Výlet do Bratislavy

• Dňa 27. mája 2022 naši tretiaci a štvrtáci po dlhšej pauze v rámci celodenného výletu navštívili naše hlavné mesto. Prvou zastávkou bol hrad Devín. Hradná ruina týčiaca sa na vysokom brale nad sútokom riek Dunaja a Moravy patrí k najvýznamnejším historickým a archeologickým lokalitám v strednej Európe. Navyše ponúka očarujúcu prírodnú scenériu s neopakovateľným výhľadom.

Plavba vyhliadkovou loďou bola pre deti určite veľkým zážitkom. Počas plavby sme sa kochali výhľadmi na historickú časť Bratislavy, jej nábrežie a Bratislavský hrad, prechádzali sme popod Nový most a most Lafranconi. Po plavbe sme prešli centrom mesta a nasadli sme na vláčik.

Vláčikom Blaváčikom sme sa previezli po historickom centre Bratislavy. Ako posledné sme si pozreli Bratislavský hrad ako pôvodné sídlo panovníkov, dnes symbol Bratislavy a sídlo Historického múzea. Prežili sme spolu naozaj krásny deň.

Viac foto https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zskalnanadhronom&set=a.5150527265026167

• Deň detí v Arboréte Mlyňany

• Deň detí naši žiaci 1.-4. ročníka oslávili opäť v Arboréte v Tesárskych Mlyňanoch, ktoré je najvýznamnejším dendrologickým zariadením na Slovensku. V jeho zbierkach sa nachádza viac ako 2300 druhov drevín zo Stredomoria, Ameriky, Afriky a Ázie. So žiakmi sme prešli väčšiu časť parku, najzaujímavejší bol istotne Ambrózyho kaštieľ, k nemu patriaci park plný ruží ako aj pagoda pri čínskom jazierku. Žiaci boli najviac uchvátení zo sekvojovca mamutieho – gigantického ihličnana, ktorý sa tu tiež nachádza. Po ukončení okruhu si žiaci nakúpili rôzne rastlinky v malom obchodíku pri parku, aby nimi potešili svojich rodičov.

Viac foto: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=zskalnanadhronom&set=a.5150553805023513

• Dejepisná exkurzia piatakov

• Dňa 2. 6. 2022 sa uskutočnila dejepisná exkurzia žiakov 5. ročníka do Bohuníc, Brhloviec a Tekovského múzea v Leviciach. Piataci si pripomenuli vedomosti z dejepisu a zažili krásny deň v prírode.