• Tekvicové bytosti

• Detská hravosť a fantázia v spolupráci s „dospeláckou“ zručnosťou vytvorili nápadité, jedinečné tekvicové bytosti – rozprávkové postavičky, strašidlá, zvieratká, šašov, ale aj rôzne domčeky či dopravné prostriedky. Ďakujeme všetkým deťom, ich rodičom, ktorí neváhali a svojimi umeleckými tekvicovými originálmi obohatili tohtoročnú výstavku.

• Exkurzia "Cosmos Discovery" v Bratislave

• Siedmaci sa v piatok vybrali do Bratislavy na exkurziu "Cosmos Discovery", ktorá ako svetová výstava mapuje pilotované lety do vesmíru od ich počiatkov až po súčasné aj plánované misie.

• Exkurzia deviatakov

• Deviataci boli v polovici októbra na exkurzii v okolí Banskej Bystrice. Ich prvou zastávkou bola Harmanecká jaskyňa, ku vchodu ktorej je mierne náročnejší peší výstup. Jediná jaskyňa v našom regióne je známa napríklad aj množstvom zimujúcich netopierov. Drevený artikulárny kostol v Hronseku je zapísaný do zoznamu UNESCO a jeho návšteva spolu s výkladom o histórii dodala exkurzii aj kultúrny a duchovný podtext. Návšteva takmer osemdesiatročného Múzea SNP v Banskej Bystrici v dnes už ikonickej stavbe mesta pod Urpínom korešponduje s témami vyučovanými na hodinách dejepisu. Ďakujeme pani učiteľkám, že výborne pripravili takúto exkurziu.

• Na krúžku

• Na krúžku "Riešenie mimoriadnych situácií" vedenom pani učiteľkou Tímeou Szlovákovou sa žiaci venujú aj základom poskytovania prvej pomoci.

• Na hodinách geografie

• Pri preberaní učiva geografie piateho ročníka o Slnečnej sústave šikovní žiaci vyrobili modely nášho solárneho systému. Vyšlo im to vynikajúco...