• Simulácia biatlonu v našej telocvični

• V piatok 26. apríla pripravujeme v spolupráci s Rodičovským združením "Biatlon Mania Cup" pre žiakov našej školy. Ide o simuláciu behu na lyžiach a streľby z laserových zbraní. Žiaci budú mať možnosť zažiť napodobenie zimného športu v podmienkach našej telocvične.

• Beh oslobodenia

• Pozývame na Beh oslobodenia v utorok, 30. apríla od 16:00 na sídlisku Juh v našej obci. Prihlášky podľa plagátu.

• Siedmaci na exkurzii

• 18. apríla 2024, sme so siedmakmi v ramci hodin dejepisu a geografie navštívili Baziliku v Hronskom Beňadiku a  neďaleký stredoveký hrad Revište. V priestoroch kláštora sme si prezreli aj zrenovované opatstvo so zaujímavymi expozíciami. Žiaci si vyskúšali pisať brkom a atramentom, ako to robili voľakedy tunajší mnísi. Prijemná bola aj prechádzka lesom k hradu Revište, ktorý prechádza rekonštrukciou. Z novovybudovaných hradných múrov bol krásny pohľad na meandre Hrona. Napriek chladnejšiemu počasiu sme si to vsetci užili.

• Klavírny koncert

• 26.marca 2024 sa v priestoroch našej školy konal klavírny koncert pod vedením pani učiteľky Dráfiovej,  ktorá sa našim deťom venuje od októbra. Deti predviedli čo sa za ten čas naučili, a tak  spríjemnili popoludnie nielen svojím rodičom, starým rodičom, ale aj pani učiteľkám.

• Majstrovstvá okresu v gymnastike

• 11. apríla sa naše žiačky O. Buchok, S. Gabrhelová, S. Hostinská, S. Liptáková, M. Szárazová a Z. Zdychavská zúčastnili Majstrovstiev okresu v gymnastike na Základnej škole v Kozárovciach. Veľké poďakovanie patrí pani učiteľke Ďuríkovej a pánu učiteľovi Ďuríkovi, ktorí ochotne pripravovali naše žiačky na túto súťaž a úspešne tak reprezentovali našu školu, keď sa umiestnili na krásnom 3. mieste. Blahoželáme.

• Zápis do 1. ročníka

• Vo štvrtok sme mali v našej škole zápis detí do prvého ročníka. Aj keď možno trošku prekvapené, predsa však všetky deti zvládli odpovedať na jednoduché otázky pani učiteliek, mohli si pozrieť spolu s rodičmi priestory školy a odišli s peknou taštičkou plnou drobných darčekov. Tešíme sa v septembri na nových prvákov.