• Poľovnícke dni

• Žiaci 1. stupňa našej školy navštívili Poľovnícke dni, ktoré sa konali od 10. do 12. mája 2024 v priestoroch zimného štadióna v Leviciach. Mohli vidieť mnoho vystavených  preparátov zveri a živočíchov. Deti sa formou hier a súťaží v priestoroch a v okolí zimného štadióna zoznámili s lesom, prírodou, poľovníctvom, sokoliarmi, lesničiarmi, vábničiarmi, kynológmi a lesníkmi. V detskom kútiku ,,Rozprávkový les“ boli pre žiakov pripravené edukačno – didaktické aktivity, zamerané na spoznávanie prírody a poľovníctva hravou a zábavnou formou. Na laserovej strelnici si mali  možnosť vyskúšať simulačnú streľbu. Deti strávili piatkové doobedie v príjemnom prostredí s príjemnými ľuďmi.

• Škola v prírode 2024

• V dňoch od 29.4. do 3.5.2024 absolvovalo 32 žiakov z prvého stupňa týždňový pobyt v škole v prírode vo Vysokých Tatrách.  Deti mali možnosť vidieť veľa zaujímavých vecí. Program bol ozaj bohatý. Tentokrát im aj počasie prialo. Navštívili skanzen v Pribyline, Liptovskú Maru. V národnom parku videli Studenovodské vodopády, Rainerovu chatu, Štrbské pleso, Popradské pleso . Vyviezli sa zubačkou na Hrebienok. Navštívili múzeum v Tatranskej Lomnici, kde si pozreli film o svišťoch, tatranskej flóre a faune. Navštívili Beliansku jaskyňu. Cestou domov prešli chodníkom nad korunami stromov v Bachledovej doline. Deti budú určite radi spomínať aj na vynikajúce ubytovanie v Dolnom Smokovci.

• Oznam

• Informujeme vás, že tak ako na mnohých školách dnes na Slovensku, policajti skontrolovali priestory našej školy ako reakciu na výhražný email. Všetko dopadlo v poriadku.

• Deň matiek

• Komisia pre rozvoj vzdelávania a kultúry v spolupráci s Materskou a Základnou školou Vás pozývajú na oslavy Dňa matiek, ktoré sa budú konať dňa 12. mája v nedeľu o 15:00 hod. v kultúrno-spoločenskej sále obce.

• Deň Zeme 2024

• Aj v tomto roku sme pripravili v škole v spolupráci so Združením rodičov a Zelenou Kalnou pripomienku Dňa Zeme. Okrem vedomostného kvízu sa žiaci zapojili do najrôznejších aktivít spojených s ekológiou. Všetkým ďakujeme za pomoc a posluprácu.

• Dejepisná exkurzia ôsmakov

• Žiaci VIII. A a VIII. B triedy spolu s p. uč. Liptákovou a p. uč. Szlovákovou si určili za cieľ exkurzie Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre, aby si utvrdili vedomosti z dejepisu a literatúry. Žiaci vedia, že doba Štúrovcov je dôležitou kapitolou našich dejín a Ľudovít Štúr, vodca Slovenského národného hnutia, patrí k najznámejším Slovákom.

Múzeum Ľudovíta Štúra v Modre sa nachádza v tzv. Emreszovskom dome, ktorý patril rodine manželky Karola Štúra a v ktorom Štúr strávil veľa času výchovou bratových synov, keď sa v r. 1851 presťahoval do Modry. V múzeu sme videli unikátne osobné predmety nielen Ľudovíta Štúra, ale aj Jozefa Miloslava Hurbana. Pozreli sme si aj Pamätnú izbu Ľ. Štúra a dozvedeli sme sa okolnosti jeho tragickej smrti.