• Ôsmaci na Technike

• Presné váženie, dokonalý pomer, vynikajúce umelecké cítenie využili ôsmaci pri tvorbe šperkov zo živice na hodine Techniky.

• Zábavná fyzika

• Učivo fyziky sa najlepšie utvrdzuje vlastnou skúsenosťou .Žiaci 8. ročníka si vyskúšali skladanie síl a rovnováhu na páke v praxi.

• Obvodné kolo Hviezdoslavovho Kubína

• Na obvodnom kole recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín nás úspešne reprezentovali: Mariana Minichová z 3.ročnika v I. kategórii a získala 3.miesto a Kristián Ajay Dobó v II.kategórii získal Čestné uznanie poroty. Blahoželáme!

• Zápis do 1. ročníka

• Pozývame rodičov a deti na zápis do prvého ročníka našej školy, ktorý sa uskutoční 11. apríla 2024 od 13:00 do 16:30. Elektronickú prihlášku môžete vyplniť vopred TU>>> Nezabudnite priniesť rodný list dieťaťa. Môžete si tiež dohodnúť prehliadku našej školy - dvere máme otvorené. Prídu aj tí, ktorí mali odklad. Pri zápise každé dieťa dostane malý darček a v septembri pri nástupe balíček učebných pomôcok zdarma. Tešíme sa na Vás.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 26. februára 2024 sa uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín na 1. stupni. Žiaci ročníkov 1.-4. mali možnosť prežiť hodnotný umelecký zážitok. Do obvodného kola do Levíc postupuje s poéziou Marianna Minichová z 3. A triedy. Blahoželáme!

• Zlepšenie klímy v školskom kolektíve

• V spolupráci s Centrom poradenstva a prevencie v Leviciach sme pre žiakov našej školy pripravili interaktívne besedy so sociálnou pedagogičkou Mgr. Nikolou Mašírovou. Druháci, šiestaci a ôsmaci sa pomocou zaujímavých aktivít učili rozvíjať vzájomnú spoluprácu, tvoriť sociálne väzby a spoločne diskutovať o svojich predstavách a návrhoch, ako vnímajú seba a svojich spolužiakov a ako môžu sami zlepšiť triednu klímu v ich školských kolektívoch. Venovali sme sa témam: Spoznaj svoje emócie, Upevnime vzťahy v našej triede a Tolerujeme sa navzájom. Žiaci boli aktívni, spontánni a tvoriví. Vďaka dôvernej atmosfére v triedach vedeli komunikovať otvorene a úprimne.Ďakujeme za ústretový a odborný prístup a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu!

• Piataci na geografii

• V súvislosti s preberaným učivom na hodinách geografie piataci vyrobili s pomocou svojich šikovných rodičov modely sopiek.

• Návšteva divadla

•

Dňa 29.2. 2024 žiaci 7. a 6. ročníka navštívili predstavenie muzikálu "Povala" v DAB v Nitre. Okrem výnimočného kultúrneho zažitku si tiež pripomenuli, čo sa naučili na hodinách literatúry o dráme.

• Darujte 2% z daní

• Boli by sme Vám vďační za podporu, ak by ste darovali 2% z daní Združeniu rodičov pri Základnej škole v Kalnej nad Hronom. Tlačivo na stiahnutie nájdete tu >>> Vyhlásenie na 2% z daní.pdf alebo Vám ho môžeme na požiadanie v škole vytlačiť. Ďakujeme za podporu.

• Zlatý Amos

• Slovenská rada rodičovských združení informuje rodičov o možnosti zapojiť sa do projektu Zlatý Amos - anketa o najobľúbenejšieho učiteľa. Účastníci získajú rôzne peňažné ceny. Usmernenie nájdete na www.zlatyamos.sk , prihlášky nájdete na: Prihlášky :: Zlatý Amos SR (zlatyamos.sk)Tešíme sa na Vašu účasť. Informovala Bc. Ing. Júlia Lindtnerová – predseda – štatutár SRRZ.

• VŠEDKOVEDKO

• Dňa 28.11.2023 sa na roč. 1.-4. uskutočnila obľúbená súťaž VŠETKOVEDKO. Žiaci riešili zaujímavé a rôznorodé cvičenia z vyučovacích predmetov a z reálneho života. Pohli „rozumčekom“ pri zábavných a logických úlohách. Súťaže sa zúčastnilo 17 žiakov. Titul VŠETKOVEDKO (teda patria medzi prvých 30% na Slovensku) dostali: Gogora Filip, Hajtóová Sofia, Liptáková Sára, Ag Michal a Jarábek Benjamin. Ostatní dostali titul Všetkovedkov učeň. Všetkým blahoželáme a nabudúce pozývame aj ostatných, ktorí radi súťažia.

• Karneval 2024

• Každoročne sa na prvom stupni našej školy koná karneval so zaujímavými maskami. Nebolo tomu inak ani v tohtoročnom fašiangovom období. Fotografie si môžete pozrieť tu>>>

• Fašiangový deň

• Pedagógovia pripravili počas fašiangového obdobia tematický deň pre našich starších žiakov. Kvíz, súťaže a karnevalová prehliadka boli skutočne zaujímavé. Viac foto si môžete pozrieť tu >>>

• OZNAM O PRERUŠENÍ VÝCHOVNO-VZDELÁVACIEHO PROCESU

• Riaditeľ školy oznamuje rodičom a žiakom, že na základe rozhodnutia Regionálneho úradu zdravotníctva v Leviciach a so súhlasom zriaďovateľa bude z dôvodu vysokého počtu žiakov s respiračným ochorením PRERUŠENÉ vyučovanie od 18. 12. 2023 (pondelok) do 22. 12. 2023 (piatok). Školská jedáleň a Školský klub detí sú mimo prevádzky. Vyučovanie bude pokračovať po vianočných prázdninách 8. januára 2024 (pondelok).

Mgr. Peter Lipták, riaditeľ školy

• Mikuláš v našej škole

• Mikuláš so svojou partiou zavítal dnes medzi žiakov našej školy. Niektorí s radosťou, iní s malými obavami sa zapojili do programu. Každý dostal malú sladkú odmenu. Vďaka šikovným deviatakom a pani učiteľkám bola radosť na tvári každého...

• Krabice naplnené láskou

• Viac ako 50 krabíc od topánok naplnených láskou sme odovzdali, aby sme tak potešili našich starkých drobnosťami, ktorými naši obetaví žiaci, rodičia i učitelia naplnili krabice od topánok. Všetkým veľmi pekne ďakujeme za pomoc.

• Tekvicové výtvory

• Aj túto jeseň sa najmenší žiaci našej školy mohli pochváliť nezvyčajne vyzdobenými tekvicami, ktoré skrášlili areál našej školy. Preukázala sa fantázia, tvorivosť a šikovné ruky nielen našich žiakov, ale hlavne ich rodičov. Všetky výtvory (bolo ich 45) boli nápadité a pekné. Každý žiak, ktorý sa do súťaže zapojil, dostali sladkú odmenu a malú vecnú cenu.